Nowe Podkarpacie

Reklama

PETROGEO - BADANIA JAKOŚCI WODY

BADANIA JAKOŚCI WODY

Kontrakty Autosanu w prokuraturze

SANOK/KROSNO. Zmówienia firmy pod lupą śledczych Kontrakty Autosanu w prokuraturze ...

Każdy gol mnie cieszy

Każdy gol mnie cieszy Rozmowa z Rafałem Nikodym, piłkarzem Startu Rymanów, królem strzelc...

Faworyci na czele

PIŁKA NOŻNA. V LIGA KROŚNIEŃSKA Faworyci na czele

Nie chciał zabić brata

RYMANÓW-ZDRÓJ/KROSNO. Proces oskarżonego o usiłowanie zabójstwa Nie chciał zabić brata ...

Minorowo przed derbami

PIŁKA NOŻNA. IV LIGA PODKARPACKA Minorowo przed derbami

Baseny pod specjalnym nadzorem

SANOK. Siła wyższa czy brak odpowiedzialności? Baseny pod specjalnym nadzorem

Koniec marzeń o finale

ŻUŻEL. II LIGA. Półfinał play-off Koniec marzeń o finale

Skarga na „biedronkowy” Parking

Krosno Skarga na „biedronkowy” Parking

Bolesne wspomnienie sprzed 77 lat

JASŁO. Pamięci Żydów wywiezionych do Bełżca Bolesne wspomnienie sprzed 77 lat

W Żarnowcu nawet drzewa szumią po polsku...

W Żarnowcu nawet drzewa szumią po polsku... Markiem Wiatrem, dyrektorem artystycznym Fest...

Trud rolniczej pracy

KOŃSKIE Trud rolniczej pracy

„DROZDBUD” – kompleksowe usługi budowlane

– kompleksowe usługi budowlane

 • PETROGEO - BADANIA JAKOŚCI WODY

  środa, 21 sierpnia 2019 04:00
 • Kontrakty Autosanu w prokuraturze

  środa, 21 sierpnia 2019 04:00
 • Każdy gol mnie cieszy

  środa, 21 sierpnia 2019 04:00
 • Faworyci na czele

  środa, 21 sierpnia 2019 04:00
 • Nie chciał zabić brata

  środa, 21 sierpnia 2019 04:00
 • Minorowo przed derbami

  środa, 21 sierpnia 2019 04:00
 • Baseny pod specjalnym nadzorem

  środa, 21 sierpnia 2019 04:00
 • Koniec marzeń o finale

  środa, 21 sierpnia 2019 04:00
 • Skarga na „biedronkowy” Parking

  środa, 21 sierpnia 2019 04:00
 • Bolesne wspomnienie sprzed 77 lat

  środa, 21 sierpnia 2019 04:00
 • W Żarnowcu nawet drzewa szumią po polsku...

  środa, 21 sierpnia 2019 04:00
 • Trud rolniczej pracy

  środa, 21 sierpnia 2019 04:00
 • „DROZDBUD” – kompleksowe usługi budowlane

  środa, 14 sierpnia 2019 04:41

Poznamy najlepszych samorządowców

Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

XIX Podkarpacka Nagroda Samorządowa

 

 

W piątek, 24 maja podczas obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego wręczone zostaną statuetki najlepszemu wójtowi, burmistrzowi/prezydentowi i staroście w województwie podkarpackim za rok 2018. Komisja Nominacyjna wybrała już 15 kandydatów, po pięciu w każdej z kategorii.

W Komisji Nominacyjnej pracowali przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Wojewódzkiego Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych. Przysłane ankiety oceniali również najlepszy wójt, burmistrz i starosta z ubiegłorocznej edycji oraz pomysłodawca PNS prezes „Nowego Podkarpacia” Tadeusz Więcek.


Piętnastka wybrana

Po dokładnej ocenie sporządzony został protokół z 15 nominowanymi samorządami (po pięć w każdej kategorii). 24 maja spotka się Kapituła Podkarpackiej Nagrody Samorządowej, która dokona ostatecznego wyboru najlepszego wójta, burmistrza/prezydenta i starosty na Podkarpaciu w 2018 r. Wyniki zostaną ogłoszone 24 maja podczas uroczystej gali z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. W tym roku rozpoczną się o godz. 9.00 uroczystą mszą św. w intencji podkarpackich samorządów w kościele farnym. Po jej zakończeniu nastąpi parada samorządów terytorialnych ulicami Rzeszowa do Wojewódzkiego Domu Kultury, gdzie o godz. 11.00 odbędzie się konferencja okolicznościowa.


Statuetki i wieczne pióra

Laureaci Podkarpackiej Nagrody Samorządowej za rok 2018 otrzymają statuetki z brązu wykonane przez artystę-rzeźbiarza Andrzeja Samborowskiego-Zajdla, a także dyplomy gratulacyjne i wieczne pióra z faksymile od prezydenta RP Andrzeja Dudy. Kapituła PNS przyzna też tytuł „Lider samorządności”.  Uhonorowane zostaną nim samorządy, które przez trzy poprzednie edycje konkursu-plebiscytu były nominowane do nagrody. – Ponadto wybrana będzie najlepiej prowadzona strona internetowa i fanpage na Facebooku przez profesjonalne jury wśród samorządów, które złożyły ankiety. Dodatkowo, internauci wybierają najlepszą ich zdaniem stronę internetową w kategoriach – powiat, miasto i gmina. W tym drugim przypadku oceniane są strony internetowe wszystkich podkarpackich samorządów – tłumaczy Tadeusz Więcek, pomysłodawca Podkarpackiej Nagrody Samorządowej i jej kurator.


Inwestycje w gminach i powiatach

Konkurs-plebiscyt Podkarpacka Nagroda Samorządowa, od 19 lat organizowany jest przez Tygodnik regionalny „Nowe Podkarpacie” i Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych w Rzeszowie. Tegoroczna edycja PNS przebiega pod hasłem „Nasz powiat/nasze miasto/nasza gmina na progu nowej kadencji 2018-2023”. To oznacza, że pod ocenę Komisji Nominacyjnej i Kapituły PNS brane są inwestycje zrealizowane w 2018 roku oraz inwestycje zaplanowane na rok 2019,

które w specjalnej ankiecie opisały poszczególne samorządy. – Zgodnie z regulaminem, inwestycje wykonane i planowane oceniamy poprzez pryzmat budżetu danej gminy. Jest to po to, aby dać równe szanse wszystkim samorządom, zarówno tym dużym, jak i małym – podkreśla Tadeusz Więcek.


Biznes wspiera

Podkarpacką Nagrodę Samorządową, a tym samym samorządy, wspierają firmy, które z nimi współpracują. W tym roku strategicznym mecenasem nagrody jest Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. PNS wspierają ponadto mecenasi: Polskie Koleje Państwowe, Poczta Polska, Orlen Upstream, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych i ZETO Rzeszów.

Od pierwszej edycji konkursu-plebiscytu partnerem medialnym jest TVP3 Rzeszów i Polskie Radio Rzeszów, a organizatorami – Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych w Rzeszowie i Tygodnik regionalny „Nowe Podkarpacie”.

/WZ-S/ i /AJ/

 

NOWE PODKARPACIE nr 20 z 22 maja 2019 r.

Martwi cię coś, lub denerwuje? Napisz do Nas!

Pseudonim
Email:
Temat
Wiadomość

Ogłoszenia ostatnio dodane

All rights reserved: Nowe Podkarpacie Designed by: KAJUS