Nowe Podkarpacie

Reklama
Reklama

ZETO - KASY FISKALNE ONLINE

Płatny materiał reklamowy

Przebaczenie i ugoda

KROSNO. Proces przeciwko byłemu funkcjonariuszowi SB  

Nieprzytomną kobietę wrzucili do przepustu

MILCZA. Kierowca i pasażer będą odpowiadać za zabójstwo  

Odnaleźli schrony i łączący je korytarz

KROSNO. Podczas badań archeologicznych prowadzonych na działce przyległej do budynku byłej...

Michalici kształcą kadrę dla przyszłej biorafinerii

MIEJSCE PIASTOWE. Technikum Petrochemiczne pod patronatem Orlenu  

Naczelnik z kolejarskiej dynastii

Bieszczadnikiem sensu stricto Józef Bryndza nigdy nie był, ale komponując zbiór biografii bi...

Tygodnik regionalny przestaje istnieć

Żegnamy się po 49 latach...  

Zwycięski marsz Partyzanta

PIŁKA NOŻNA. IV LIGA PODKARPACKA Zwycięski marsz Partyzanta

Czarni skorzystali z potknięcia Arłamowa

PIŁKA NOŻNA. V LIGA KROŚNIEŃSKA Czarni skorzystali z potknięcia Arłamowa

Zbyt dużo błędów Polaków

FUTSAL. Turniej Państw Wyszehradzkich w Krośnie Zbyt dużo błędów Polaków

Dominacja Szymona Łukaszczyka

Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski Dominacja Szymona Łukaszczyka

Srebro i brąz krośnian

LEKKOATLETYKA. Mistrzostwa Polski juniorów w biegach górskich Srebro i brąz krośnian ...

Medalowe rozpoczęcie sezonu

KARATE. Turniej w ukraińskiej Żółkwi Medalowe rozpoczęcie sezonu

 • ZETO - KASY FISKALNE ONLINE

  środa, 02 października 2019 04:08
 • Przebaczenie i ugoda

  środa, 02 października 2019 04:00
 • Nieprzytomną kobietę wrzucili do przepustu

  środa, 02 października 2019 04:00
 • Odnaleźli schrony i łączący je korytarz

  środa, 02 października 2019 04:00
 • Michalici kształcą kadrę dla przyszłej biorafinerii

  środa, 02 października 2019 04:00
 • Naczelnik z kolejarskiej dynastii

  środa, 02 października 2019 04:00
 • Tygodnik regionalny przestaje istnieć

  środa, 02 października 2019 04:00
 • Zwycięski marsz Partyzanta

  środa, 02 października 2019 04:00
 • Czarni skorzystali z potknięcia Arłamowa

  środa, 02 października 2019 04:00
 • Zbyt dużo błędów Polaków

  środa, 02 października 2019 04:00
 • Dominacja Szymona Łukaszczyka

  środa, 02 października 2019 04:00
 • Srebro i brąz krośnian

  środa, 02 października 2019 04:00
 • Medalowe rozpoczęcie sezonu

  środa, 02 października 2019 04:00
Reklama

Poznamy najlepszego starostę, burmistrza i wójta

Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

REGION. XIX Podkarpacka Nagroda Samorządowa

 

 

Dzięki Podkarpackiej Nagrodzie Samorządowej już w maju poznamy najlepszych samorządowców Podkarpacia roku 2018. Do organizatorów konkursu-plebiscytu wpływają ankiety, które po ocenie Komisji Nominacyjnej zostaną przedstawione Kapitule PNS. Jej członkowie dokonają wyboru najlepszego starosty, najlepszego burmistrza/prezydenta i najlepszego wójta. Ogłoszenie wyników odbędzie się 24 maja w Rzeszowie podczas podkarpackich obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego.

Konkurs-plebiscyt Podkarpacka Nagroda Samorządowa, od 19 lat organizowany przez Tygodnik regionalny „Nowe Podkarpacie” i Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych w Rzeszowie, cieszy się niesłabnącą popularnością wśród podkarpackim samorządów. Co roku bierze w nim udział kilkadziesiąt z nich, a ponad 2/3 spośród 181 podkarpackich jednostek terytorialnych jest zrzeszonych w PSST.

Tegoroczna edycja PNS przebiega pod hasłem „Nasz powiat/nasze miasto/nasza gmina na progu nowej kadencji 2018-2023”. To oznacza, że pod ocenę Komisji Nominacyjnej i Kapituły PNS brane są inwestycje zrealizowane w 2018 roku oraz inwestycje zaplanowane na rok 2019, które w specjalnej ankiecie opisały poszczególne samorządy. – Regulamin Podkarpackiej Nagrody Samorządowej jest tak skonstruowany, że inwestycje wykonane i planowane oceniamy poprzez pryzmat budżetu danej gminy. Jest to po to, aby dać równe szanse wszystkim samorządom, zarówno tym dużym, jak i tym małym – mówi Tadeusz Więcek, pomysłodawca Podkarpackiej Nagrody Samorządowej i jej kurator.

15 nominacji i 3 laureatów

Ankiety nadesłane przez samorządy ocenione zostaną przez Komisję Nominacyjną, która 14 maja br. obradować będzie w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. Jej członkowie dokonają nominacji, czyli wyboru piętnastu najlepszych samorządów Podkarpacia, po pięć w kategoriach – powiat, miasto i gmina.

– Podobnie jak w latach ubiegłych w Komisji Nominacyjnej i Kapitule PNS zasiądą przedstawiciele samorządów, czyli ubiegłoroczni laureaci Podkarpackiej Nagrody Samorządowej, oraz przedstawiciele urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego, a także organizatorzy – wyjaśnia Tadeusz Więcek. – Warto podkreślić, że urząd marszałkowski odgrywa w tym konkursie-plebiscycie podwójną rolę. Marszałek jest przewodniczącym Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych, a także honorowym patronem PNS. Od pierwszej edycji nagroda ma także honorowy patronat wojewody podkarpackiego – dodaje kurator PNS.

Nominowane samorządy zostaną przedstawione Kapitule PNS, która spośród piętnastu propozycji 24 maja dokona wyboru laureatów poszczególnych kategorii, tj. najlepszego starostę, najlepszego burmistrza/prezydenta i najlepszego wójta. Wyniki ich głosowania zostaną ogłoszone w tym samym dniu, podczas uroczystej gali Dnia Samorządu Terytorialnego w Rzeszowie.

Statuetki i wieczne pióra

Laureaci Podkarpackiej Nagrody Samorządowej za rok 2018 otrzymają statuetki z brązu wykonane przez artystę-rzeźbiarza Andrzeja Samborowskiego-Zajdla, a także dyplomy gratulacyjne i wieczne pióra z faksymilami od prezydenta Andrzeja Dudy.

Dodatkowo Kapituła PNS przyzna tytuł Lider samorządności”. Uhonorowane zostaną nim samorządy,  które przez trzy poprzednie edycje konkursu-plebiscytu były nominowane do nagrody.

Ponadto dokonany będzie wybór najlepiej prowadzonej strony internetowej i funpaga na Facebook’u. – Od drugiej edycji profesjonalne jury dokonuje analizy stron internetowych, a od czterech lat funpagów prowadzonych na Facebook’u przez samorządy, które złożyły ankiety i biorą udział w PNS. Dodatkowo internauci wybierają najlepszą ich zdaniem stronę internetową w kategoriach – powiat, miasto i gmina. W tym drugim przypadku oceniane są strony internetowe wszystkich podkarpackich samorządów – objaśnia Tadeusz Więcek.

Wsparcie biznesu

Podkarpacką Nagrodę Samorządową, a tym samym samorządy wspierają firmy, które z nimi współpracują. W tym roku strategicznym mecenasem nagrody są Polskie Linie Lotnicze LOT. PNS wspierają ponadto mecenasi: Polskie Koleje Państwowe, Poczta Polska, Orlen Upstream, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych i ZETO Rzeszów.

Od pierwszej edycji konkursu-plebiscytu partnerem medialnym jest TVP3 Rzeszów i Polskie Radio Rzeszów, a organizatorami – Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych w Rzeszowie i Tygodnik regionalny „Nowe Podkarpacie”.

Tekst Wioletta Zimmermann-Szubra

 

 

NOWE PODKARPACIE z 8 maja 2019 r.

Ponadto w aktualnym wydaniu znajdziesz przegląd wydarzeń z regionu, informacje sportowe, rozrywkę. Zapraszamy!

Martwi cię coś, lub denerwuje? Napisz do Nas!

Pseudonim
Email:
Temat
Wiadomość

Ogłoszenia ostatnio dodane

All rights reserved: Nowe Podkarpacie Designed by: KAJUS