Nowe Podkarpacie

Reklama
Reklama

Głosowanie czas zacząć!

Email

XVII plebiscyt na najpopularniejszych sportowców, trenerów i działaczy powiatu krośnieńskiego w 2017 roku

Głosowanie czas zacząć!

Tradycji stało się zadość. W świątecznym wydaniu naszego tygodnika startujemy z plebiscytem na najpopularniejszych sportowców, trenerów i działaczy powiatu krośnieńskiego w kończącym się roku. Już po raz siedemnasty Czytelnicy „Nowego Podkarpacia” wybiorą pięciu najpopularniejszych sportowców oraz trenera i działacza. Natomiast kapituła plebiscytu nagrodzi także trzech najlepszych sportowców oraz trzech piłkarzy i sportowca niepełnosprawnego. Głosować można za pomocą kuponów drukowanych w „Nowym Podkarpaciu” oraz sms-ów do 1 lutego 2018 r. (szczegóły poniżej). Laureatów nagrodzimy podczas wielkiego finału 15 lutego przyszłego roku w Świerzowej Polskiej.

O miano najpopularniejszych ubiega się 28 sportowców, 8 trenerów i 10 działaczy, reprezentujących 13 dyscyplin sportowych oraz 30 klubów i stowarzyszeń. Regulamin zezwala na branie udziału w plebiscycie sportowcom, którzy reprezentują kluby spoza powiatu krośnieńskiego, ale tutaj mieszkają, stąd wśród nominowanych są reprezentanci takich klubów jak Pogoń Szczecin, AZS AWF Katowice, Halicz Ustrzyki Dolne czy TKS LOK Tarnów. W gronie 28 sportowców jest 8 kobiet.

 


Sportowców, trenerów i działaczy nominowały władze samorządowe gmin. Niemal wszystkie samorządy skorzystały z regulaminowego limitu kandydatów (trzech sportowców, trener i działacz). Jedynie gmina Dukla - kolejny już raz - nie zgłosiła trenera. Podobnie w tym roku uczyniło Miejsce Piastowe, które oddało dwa pola rywalizacji, bo oprócz braku trenera, zgłosiło tylko dwóch sportowców. Limitu sportowców nie wykorzystała także gmina Iwonicz. Honoru iwonickiego sportu bronią jedynie przedstawiciele biathlonu - bliźniaczki Kamila Cichoń i Klaudia Cichoń oraz trener Mariusz Jakieła i prezes Iwonickiego Klubu Narciarskiego Górnik - Edward Jakieła.

W gronie nominowanych sportowców znalazł się Piotr Garbowski, który jest narciarzem i biathlonistą w Przemyskim Klubie Sportu i Rekreacji Niewidomych i Słabowidzących „Podkarpacie”. To jedyny kandydat uprawiający dwie dyscypliny sportu, obydwie zimowe i w pewnym sensie pokrewne, bowiem łączą je narty. W gronie trenerów Piotr Bril szkoli młodzież trenującą biegi narciarskie i znacznie mniej popularne w Polsce - ale nie w Jedliczu - ringo. Jeżeli jesteśmy już przy trenerach, to wśród nominowanych są dwie panie - Ewelina Fijołek prowadząca sekcję akrobatyki sportowej w Towarzystwie Sportowym Pro Familia w Wojaszówce oraz Elżbieta Hryniak, szkoląca młodych piłkarzy w Jasiołce Jaśliska. Ewelina Fijołek to znakomita niegdyś zawodniczka Stali Rzeszów, mistrzyni świata z 1995 roku w parze z Brygidą Sakowską w gimnastyce akrobatycznej.

Tytułu najpopularniejszego trenera - zdobytego dwukrotnie w 2015 i 2016 roku - broni Grzegorz Argasiński, twórca sukcesów piłkarek ręcznych z Posady Górnej, bezgranicznie oddany szczypiorniakowi, wojewódzki koordynator ogólnopolskiej akcji „Gramy w ręczną”, twórca jednego z dwóch ośrodków OSPR Polskiego Związku Piłki Ręcznej w województwie podkarpackim.

W tym roku o miano najpopularniejszego sportowca nie ubiega się żadna piłkarka ręczna. W podobnej sytuacji - bez przedstawiciela w gronie sportowców - są jeszcze trenerzy judo (Piotr Drozd z Jasiołeczki Świerzowa Polska) i akrobatyki sportowej (Ewelina Fijołek z TS Pro Familia Wojaszówka).

W gronie nominowanych sportowców najwięcej jest piłkarzy (11), kolarzy, lekkoatletów i biegaczy narciarskich (po 3), tenisistek stołowych i biathlonistek (po 2). Natomiast takie dyscypliny sportowe jak łucznictwo, strzelectwo, podnoszenie ciężarów i karate są reprezentowane po jednym przedstawicielu.

Głosować będzie można tylko na oryginalnych kuponach (kserowane zostaną wyrzucone do kosza) zamieszczanych w „Nowym Podkarpaciu” oraz tylko na nominowanych kandydatów do plebiscytu (inne nazwiska nie będą uwzględniane), a także poprzez sms-y. Regulamin plebiscytu i zasady głosowania zamieszczamy poniżej. Kupony przyjmujemy do 1 lutego 2018 r. (decyduje data stempla pocztowego, można też przynosić osobiście do naszej redakcji). Cyfra przy personaliach każdego kandydata oznacza jego numer w głosowaniu sms-owym. Zapraszamy do zabawy.

Laureaci zostaną uhonorowani statuetkami autorstwa Andrzeja Samborowskiego - Zajdla, artysty rzeźbiarza, absolwenta krakowskiej ASP. Finałowa gala tym razem odbędzie się 15 lutego w Świerzowej Polskiej.

Przypomnijmy - najpopularniejszym sportowcem 2016 roku w powiecie krośnieńskim została Alicja Staroń, piłkarka ręczna KS Handball Posada Górna. Kolejne miejsca zajęli: 2. Sławomir Farbaniec (LKS Jasiołka Jaśliska, piłka nożna) , 3. Weronika Bykowska (TKS LOK Tarnów, strzelectwo), 4. Józef Maraj (Przemyski Klub Sportu i Rekreacji Niewidomych i Słabowidzących „Podkarpacie”, strzelectwo pneumatyczne), 5. Radosław Niepokój (Wrocanka, niezrzeszony, lekkoatletyka, nordic walking).

Trenerem roku został Grzegorz Argasiński z powodzeniem prowadzący drużyny piłkarek ręcznych z Posady Górnej, a działaczem - Czytelnicy „Nowego Podkarpacia” i sympatycy sportu głosujący za pomocą sms-ów - wybrali Krzysztofa Krukara, prezesa Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Beskid Posada Górna.

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już wkrótce.

Tradycyjnie organizatorem plebiscytu jest Starostwo Powiatowe w Krośnie przy współpracy dziesięciu gmin powiatu krośnieńskiego ziemskiego i naszej redakcji.

 

Regulamin

Lista kandydatów

 

Uwaga Czytelnicy! Wśród sportowców znalazło się troje noszących to samo nazwisko - Cichoń, a ponadto imiona zaczynające się na tę samą literę - K. Dotyczy to bliźniaczek Kamili i Klaudii Cichoń, biathlonistek Górnika Iwonicz oraz Kacpra Cichonia, wychowanka Beniaminka Krosno, obecnie piłkarza Pogoni Szczecin. W takiej sytuacji prosimy wpisywać pełne imiona lub przypisane im numery w plebiscycie, bo inaczej nie będziemy wiedzieli komu zaliczyć punkty i głos będzie nieważny. Cyfra przy personaliach każdego kandydata oznacza jego numer w głosowaniu sms-owym.

Zasady głosowania sms-ami (do 1 lutego 2018 r. do godz. 24.00)

Prawidłowy sms musi zawierać: prefiks czyli litery SPK i kolejne cyfry, przedzielone przecinkami lub kropkami, przyporządkowane poszczególnym sportowcom według ustalonej przez głosującego kolejności. Następnie, też po przecinku lub kropce, wpisujemy literę T i numer przyporządkowany wybranemu przez głosującego trenera. Także po przecinku lub kropce wpisujemy literę D i numer przyporządkowany wybranemu przez głosującego działacza. Wielkość liter nie ma znaczenia.

Uwaga wszystkie znaki wpisujemy bez spacji. Liczby muszą być oddzielone przecinkami lub kropkami. Przykładowy sms: SPK11,7,25,16,1,T3,D4

W przypadku nie zagłosowania na 5 różnych sportowców oraz trenera i działacza głos będzie nieważny, podobnie jak w głosowaniu na kuponach wyciętych z gazet.

SMS wysyłamy na numer: 7136 (koszt sms-a: 1,23 zł z VAT).

W razie problemów prosimy o kontakt z redakcją tel. 13 43-219-05 lub email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

All rights reserved: Nowe Podkarpacie Designed by: KAJUS