Nowe Podkarpacie

Reklama
Reklama
Reklama

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_random_image/helper.php on line 85
zwiazkowiec.jpg

Ludzie mają dość polityków bez klasy

Email

Rozmowa z Tadeuszem Majchrowiczem – zastępcą przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” i przewodniczącym Zarządu Regionu Podkarpacie

 

W umowie programowej zawartej z kandydatem na prezydenta Andrzejem Dudą, NSZZ „Solidarność” podnosi postulaty, o które walczy od kilku ostatnich lat. Czy jest szansa na wprowadzenie ich w życie?

– Jesteśmy konsekwentni w działaniu. Postulaty, które zawarte są w umowie programowej podpisanej 5 maja, to sprawy istotne z punktu widzenia pracowników i największego związku zawodowego w Polsce. Przypomnę, że w sprawie wieku emerytalnego zebraliśmy ponad 2 mln podpisów i chcieliśmy, aby to naród wypowiedział się w referendum czy chce pracować do 67. Roku życia. Nie zostaliśmy wtedy wpuszczeni ani do Sejmu, ani do Senatu, a urzędujący pan prezydent nie zadał sobie trudu, żeby spróbować nas przekonać, że musi tak zrobić i podpisać taką ustawę. Nie było żadnego dialogu, żadnej rozmowy, a teraz mówi, że jest człowiekiem dialogu.

„Solidarność” wielokrotnie deklarowała równy dystans do wszystkich sił politycznych. Co z tym dystansem?

– Wybory prezydenckie są zupełnie innymi wyborami niż parlamentarne. To społeczeństwo wybiera kandydata, który ich zdaniem najlepiej będzie reprezentował Polskę i najlepiej będzie wypełniał misję prezydenta Rzeczpospolitej. Andrzej Duda jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości, nie jest osobą spoza polityki, jest posłem Parlamentu Europejskiego. Natomiast, jeśli zostanie prezydentem chce być prezydentem obywatelskim. To mówi i to w swoich dotychczasowych działaniach udowadnia. Liczy się dla niego dialog, głos całego społeczeństwa, ale i pojedynczego obywatela. Nie chce dzielić Polaków jak urzędujący prezydent…

Więcej przeczytasz w nr  20, Nowe Podkarpacie z 20 maja 2015

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Ponadto w aktualnym wydaniu znajdziesz przegląd wydarzeń z regionu,

informacje sportowe, program TV,

Zapraszamy!

Martwi cię coś, lub denerwuje? Napisz do Nas!

Pseudonim
Email:
Temat
Wiadomość

Ogłoszenia ostatnio dodane

All rights reserved: Nowe Podkarpacie Designed by: KAJUS