Nowe Podkarpacie

Reklama
Reklama
Reklama

AHE stawia na kształcenie praktyczne

Email

Nowy kierunek studiów w Jaśle

AHE stawia na kształcenie praktyczne

Właściwy wybór kierunku studiów to połowa sukcesu w planowaniu kariery zawodowej. Wiele uczelni wyższych dostosowuje swoją ofertę do dynamicznie zmieniających się warunków na rynku pracy. W gronie tym od wielu już lat znajduje się jasielska Filia łódzkiej Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej, która rozpoczęła rekrutację na nowy kierunek studiów – Administracja.

Filia AHE mieści się w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle przy ulicy Szkolnej 38

Działająca od 15 lat w Jaśle Filia Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej z powodzeniem kształci na kierunkach Politologia i Pedagogika. Dzięki wdrożeniu profilu praktycznego studenci w toku studiów   zdobywają kompetencje oraz umiejętności, które w ostatecznym rozrachunku okazują się być dla nich kluczowymi atutami na rynku pracy. Zajęcia prowadzone przez praktyków stanowią nieocenione źródło wiedzy, dając jednocześnie absolwentom gwarancję, że dla potencjalnych pracodawców będą w przyszłości realną inwestycją. Teraz taką szansę otrzymają również studenci nowego kierunku – Administracja – ruszającego od października w Filii w Jaśle na mocy decyzji ministra nauki i szkolnictwa wyższego wydanej w dniu 2 sierpnia 2019 r. Ten prestiżowy kierunek studiów powstał we współpracy z licznymi partnerami lokalnymi – w tym przede wszystkim z urzędami administracji publicznej, instytucjami samorządowymi oraz przedsiębiorstwami, w których przyszli studenci Administracji będą mogli odbywać praktyki zawodowe. Są to zarazem potencjalni pracodawcy, u których absolwenci nowego kierunku mogą znaleźć zatrudnienie po ukończeniu studiów.

***

Studenci Administracji będą zgłębiać swoją wiedzę w ramach dwóch perspektywicznych specjalności: E-administracja oraz Obsługa biznesu. Studenci, którzy wybiorą specjalność E-administracja uzyskają kompetencje związane z wykorzystaniem narzędzi i systemów informatycznych w administracji publicznej. Absolwenci tej specjalności posiądą wiedzę i umiejętności niezbędne w wykonywaniu zadań urzędnika XXI wieku. Specjalność Obsługa biznesu pozwoli z kolei w szerszym zakresie przygotować się do pracy na stanowiskach administracyjno-biurowych w różnego typu przedsiębiorstwach. Jej absolwenci będą sprawnie poruszać się w gąszczu przepisów regulujących funkcjonowanie podmiotów sektora publicznego jak i prywatnego.

***

Niezależnie od wybranej specjalności wszyscy absolwenci studiów na kierunku Administracja w jasielskiej Filii AHE zdobędą wiedzę i kompetencje m.in. z zakresu zasad funkcjonowania administracji państwowej oraz samorządowej, podstaw organizacji i zarządzania czy też prawa administracyjnego i gospodarczego. Taki profil wykształcenia umożliwi zatrudnienie zarówno w urzędach administracji publicznej jak i w różnego typu przedsiębiorstwach i instytucjach.

***

Aby dowiedzieć się więcej o nowym kierunku studiów w jasielskiej Filii AHE zadzwoń – 13 42 61 360 lub odwiedź biuro rekrutacji w Jaśle – ul. Szkolna 38.

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi to jeden z największych niepublicznych ośrodków akademickich w kraju, oferujący 20 kierunków studiów I i II stopnia, również w formule on-line, a także cieszące się ogromną popularnością studia podyplomowe. Od 2004 roku w Jaśle prężnie funkcjonuje Filia AHE, która w swojej ofercie posiada studia I stopnia na kierunkach Administracja, Pedagogika, Politologia (spec. Bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe) z nastawieniem na kształcenie praktyczne. Studenci Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi mają wiele możliwości skorzystania z pomocy materialnej. Są to różnego rodzaju stypendia socjalne, specjalne dla osób niepełnosprawnych oraz naukowe, których łączna kwota może wynieść nawet do 1860 zł miesięcznie. Budynek, w którym znajduje się siedziba Filii w Jaśle, jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Płatny materiał reklamowy

 

 

Martwi cię coś, lub denerwuje? Napisz do Nas!

Pseudonim
Email:
Temat
Wiadomość

Ogłoszenia ostatnio dodane

All rights reserved: Nowe Podkarpacie Designed by: KAJUS