Nowe Podkarpacie

Reklama
Reklama
Reklama

Solarbek

Email

Solarbek

Studnie głębinowe wiercone

Solarbek to firma, która działa na rynku od 2010 roku. Świadczy usługi dla Klientów z całego województwa podkarpackiego. Główny nacisk kładzie na profesjonalne wykonanie swoich usług, ściśle dopasowanych do wymagań każdego Klienta, na każdy etapie współpracy.


Budowa studni to inwestycja, na którą decyduje się coraz więcej osób, najczęściej właściciele działek bez dostępu do sieci wodociągowej, ale nie tylko. Własną studnię chcą mieć również posiadacze domów jednorodzinnych czy gospodarstw rolniczych, którzy chcą uniezależnić się od dostawcy wody.

Coraz większym problemem, również na Podkarpaciu, jest widoczny brak wody. – A najlepiej widać to w studniach – mówi Wiktor Bek, właściciel firmy Solarek z Wietrzna. – Przykładowo jeszcze 10 lat temu na danym terenie podczas wiercenia był przypływ rzędu nawet 2000 litrów na godzinę. Obecnie ten przypływ jest na poziomie 800 litrów.

Z kolei tam, gdzie było 500 litrów, jest w tej chwili 200-300 litrów przypływu. Jeszcze kilkanaście lat temu, podczas wiercenia można było zagwarantować, że w studni powinno być minimum 200-300 litrów wody na godzinę. W tym momencie to jest mrzonka. Kiedyś wierciło się 20-25 metrów, wody było dużo i nie potrzeba było wiercić głębiej. Obecnie 30-metrowe studnie są za płytkie na obecne czasy, by mieć wystarczającą ilość wody. Jednak to, że studnia jest głęboka, nie znaczy, że będzie w niej dużo wody. Wiktor Bek tłumaczy, że ilość wody w studni zależy od terenu, czy jest wodonośny, czy nie. – Na jednym obszarze może być woda na 15 metrze i będzie jej bardzo dużo, a w innym na 45 metrze może być jej bardzo mało – podkreśla. Niezwykle ważne jest, by osoby, które planują budowę domu najpierw pomyślały o zbadaniu terenu pod kątem występowania wody. – Nieraz ostrzegam klientów, jeszcze przed budową domu, gdy jest pusta, niezagospodarowana działka, że może być problem z wodą, że mogą być jej znikome ilości. Nie zawsze takie ostrzeżenie daje skutek, a później są problemy – dodaje Wiktor Bek.

Wody zaczyna brakować nawet w niektórych częściach Bieszczadów, gdzie wcześnie nie było z tym problemów. Pod względem ilości słodkiej wody Polska jest trzecim od końca państwem w Europie. Mamy jej mniej nawet niż Egipt w północno-wschodniej Afryce. Profesjonalnym wiercenie studni głębinowych na terenie Podkarpacia i części województwa małopolskiego zajmuje się Firma Handlowo Usługowa Solarbek z Wietrzna. W ofercie firmy są również między innymi odwierty pod pompy ciepła. Obecnie jest to jednak oferta skierowana przede wszystkim do firm, które otrzymały na takie zadanie dotację. W przypadku klienta indywidualnego mogą sobie na to pozwolić, na chwilę obecną, osoby z bogatszym portfelem. Powierzając firmie Solarbek zlecenie wykonania studni głębinowej wraz z przyłączeniem wody do domu, Klient ma gwarancję wykorzystania sprzętu, który zapewnia precyzję działania na każdym kroku. Firma świadczy kompleksowe usługi obejmujące prace wiertnicze sprzętem najnowszej linii technologicznej, nawet na trudnym i wymagającym podłożu, oraz koparkami i wywrotkami. Profesjonalne wykonanie usługi zapewnia wykwalifikowana kadra pracownicza. Oprócz wiercenia studni głębinowych Solarbek zajmuje się również ich pogłębianiem.

Aby dowiedzieć się więcej na temat usług wiertniczych firmy Solarbek, można dzwonić pod numer telefonu 668 392 836.

Firma Handlowo Usługowa Solarbek

Wiktor Bek

Wietrzno 11

tel. 668 392 836

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

www.studnieglebinowe.net.pl

Płatny materiał reklamowy

Martwi cię coś, lub denerwuje? Napisz do Nas!

Pseudonim
Email:
Temat
Wiadomość

Ogłoszenia ostatnio dodane

All rights reserved: Nowe Podkarpacie Designed by: KAJUS