Nowe Podkarpacie

Reklama
Reklama
Reklama

KICZERA SKI ZAPRASZA...

Email
ZAPRASZA

Kiczera Ski to ośrodek narciarski z najdłuższymi trasami zjazdowymi na Podkarpaciu, idealny dla całej rodziny, amatorów i zawodowców, dla wszystkich, którzy kochają sporty zimowe. Położony na północnym zboczu Kuczery (640 m n.p.m.), w paśmie Bukowicy w Beskidzie Niskim, jest miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów z całej Polski. Atrakcją jest pięć profesjonalnie przygotowanych tras zjazdowych oraz rozbudowana w tym roku trasa do narciarstwa biegowego.

Ośrodek narciarski Kiczera Ski w Puławach Górnych koło Rymanowa to jeden z najpopularniejszych i najchętniej odwiedzanych w regionie ośrodków narciarskich i snowboardowych. Dobrą renomę zawdzięcza m.in. profesjonalnie przygotowanym trasom zjazdowym oraz bogatej ofercie wyciągów – począwszy od dwuosobowego wyciągu krzesełkowego po różnej długości wyciągi orczykowe/talerzykowe (Igor – 420 m i Adaś – 300 m), dostosowane do różnych umiejętności narciarskich. Atutem ośrodka jest również nowoczesny i jedyny w okolicy snowpark, cieszący się olbrzymią popularnością wśród snowboardzistów. Dopełnieniem oferty Kiczera Ski jest szkółka narciarska i snowboardowa oraz całe zaplecze ośrodka – restauracja „Amadeus” przy stoku, dobrze wyposażone wypożyczalnie sprzętu, profesjonalny serwis, a także przestronny i dobrze utrzymany parking dla autokarów oraz samochodów osobowych.

***

Osoby zarządzające ośrodkiem starają się, by był on przyjazny wszystkim miłośnikom białego szaleństwa, stąd kilka tras zjazdowych o różnym poziomie trudności i zróżnicowaniu terenu. Trasa główna – długość 1000 m, średni poziom trudności; trasa pod wyciągiem – długość 900 m, duży poziom trudności; trasa okrężna – długość 1200 m, trasa łatwa; trasa przy wyciągu – długość 420 m, trasa łatwa; trasa koło górnej wypożyczalni – 300 m, trasa łatwa oraz trasa narciarstwa biegowego o długości ok. 7 km. Ośrodek wyposażony jest w nowoczesny system do naśnieżania, dzięki któremu Kiczera Ski posiada najlepsze warunki do jazdy w regionie. Od lat słynie też z tego, że jako pierwszy w całym regionie rozpoczyna sezon narciarski i jako ostatni go kończy. W tym roku powstała nowa linia zaśnieżania na wyciągu „Adaś”, a przy „Igorze” poszerzony oraz poprawiony został zjazd oraz doprowadzono do niego dwie nitki naśnieżania. Ośrodek wzbogacił się także o kolejnych sześć armatek (łącznie jest ich 13), których pracę wspomaga 15 lanc. Główne trasy zjazdowe są oświetlone, co pozwala na korzystanie z nich także po zmroku. W trosce o jakość tras narciarskich pokrywa śnieżna jest codziennie przygotowywana przez armatki śnieżne i ratraki, by zapewnić narciarzom komfort jazdy i bezpieczeństwo.

***

Ośrodek z Puław Górnych bierze też udział w akcji „Bezpieczny stok”, a w okresie ferii zimowych organizuje na stoku liczne imprezy i zawody, m.in. popularne od lat „Zjazd na krechę”, „Kiczera biega”, „Slalom alpejski” czy „Puchar Kiczery”. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, w sezonie zimowym do Puław Górnych kursuje z Rzeszowa tzw. skibus. Koszt przejazdu w obydwie strony plus 5-godzinny karnet to 80 zł. Zapisy pod numerami tel. 691 398 448 oraz 602 526 198.

***

Ogromnym zainteresowaniem cieszy się program „Narty dzieciom”, realizowany przez Kiczera Ski, a który w sezonie 2012/2013 zainicjowało Beskidzkie Towarzystwo Turystyczne. Ta akcja to prawdziwy unikat w skali całego kraju. Polega na nauce jazdy na nartach zorganizowanych grup szkolnych. Dzieci przyjeżdżają na Kiczerę na cały dzień, uczą się jeździć na sprzęcie zapewnianym przez ośrodek, korzystają z wyciągów na wszystkich trasach, mają zapewnioną opiekę instruktora oraz ciepły posiłek.

 

www.kiczeraski.pl – bieżące informacje

o warunkach na stoku, aktualne konkursy

i zapowiedzi imprez

KONTAKT:

Ośrodek Sportów Zimowych KiczeraSki

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

tel. 13 43 59 001

Wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i Ski szkółka

tel. 13 44 049 36 lub 500 402 446

Płatny materiał reklamowy

 

Martwi cię coś, lub denerwuje? Napisz do Nas!

Pseudonim
Email:
Temat
Wiadomość

Ogłoszenia ostatnio dodane

noimage
KUPIĘ MAŁY drewniany dom
( / Nieruchomości)

All rights reserved: Nowe Podkarpacie Designed by: KAJUS