Nowe Podkarpacie

Reklama
Reklama
Reklama

WALTER – producent maszyn i pił do obróbki drewna

Email
WALTER – producent maszyn i pił do obróbki drewna

Założona w 1992 r. przez Władysława Chrobaka firma Walter jest wiodącym producentem maszyn i pił do obróbki drewna, które sprzedaje nie tylko w kraju, ale w  dużych ilościach także za granicą. Początkowo profil działalności firmy ukierunkowany był na obróbkę drewna oraz produkcję palet, ale z biegiem czasu i rozwojem firmy głównym profilem jej działalności stała się produkcja maszyn i urządzeń wykorzystywanych w przemyśle drzewnym i stolarskim. Obecnie firma Walter jest liderem w tej branży. Od kilku lat marka Walter firmuje także działalność związaną z wynajmem nieruchomości. Firma prowadzi wynajem nieruchomości pod każdy rodzaj działalności – pod mieszkania, biura, magazyny, hale produkcyjne i usługowe. Ciągły rozwój – to dewiza właściciela firmy Walter.


Szczegóły na stronach www.walter24.pl oraz www.nieruchomosci.walter24.pl

WALTER – producent maszyn i pił do obróbki drewna

Produkcja maszyn i urządzeń do obróbki drewna to główny profil działalności firmy Walter. Przemyślane i udane konstrukcje oraz profesjonalne wykonanie maszyn stały się podstawą rozwoju firmy. Certyfikowane i atestowane urządzenia marki Walter znajdują nabywców w kraju i za granicą, zwłaszcza na rynkach wschodnich – Rosja, Ukraina, Białoruś, Litwa, a także w Czechach, na Słowacji, w Niemczech, Chorwacji i Francji oraz na Węgrzech.

– Cały czas udoskonalamy nasze maszyny i szybko reagujemy na zapotrzebowanie rynku. Zbyt jest tak duży, szczególnie w Rosji, że nie jesteśmy w stanie nadążyć z produkcją. Dlatego też stale inwestujemy i rozbudowujemy nasz park maszyn oraz przestrzeń, w której prowadzimy działalność. Obecnie siedziba zakładu w Pustynach zajmuje około 5 hektarów. Zatrudniamy około dwustu osób – mówi Władysław Chrobak, właściciel firmy Walter.

 

Firma dba nie tylko o Klientów, słuchając uważnie ich uwag i sugestii, ale też przykłada wielką wagę do certyfikacji maszyn i spełnienia najostrzejszych norm technologicznych. Nad jakością produkowanych maszyn i pił do obróbki drewna czuwa wykwalifikowana kadra, która pracuje w oparciu o profesjonalne i dobrze wyposażone zaplecze produkcyjne.

Rozwijamy nowe technologie. Otrzymaliśmy dotacje na zakup urządzeń i maszyn, które wykorzystujemy w naszej produkcji, w tym maszynę CNC. Perspektyw jest dużo i dlatego dbamy o jakość naszych produktów. Stawiamy przy tym na perfekcję w każdym detalu i najnowsze trendy wzornicze – mówi Władysław Chrobak.

WALTER – wynajem nieruchomości

Firma – Walter Nieruchomości w swojej ofercie posiada do wynajęcia lokale pod każdy rodzaj działalności. Firma buduje lub kupuje i remontuje duże obiekty, które adaptuje pod mieszkania na wynajem, biura, magazyny, pomieszczenia usługowe. Dynamiczny rozwój tego profilu działalności spowodował, że Walter ma swoją ekipę budowlaną, która zajmuje się kompleksową obsługą realizowanych inwestycji. Nieruchomości Waltera zlokalizowane są głównie w Krośnie i okolicy, ale też w Krakowie – mieszkania pod wynajem oraz w Rzeszowie – dwie potężne hale magazynowe, usługowe lub produkcyjne.

W planach firmy jest rozbudowa obiektów przy ul. Tysiąclecia w Krośnie (dawna zajezdnia PKS). Niedawno oddany do użytku został tam obiekt o powierzchni około 4 tys. m kw., a w najbliższym czasie planowana jest budowa przestrzeni usługowych na około 4-5 tys. m kw. oraz trzech bloków mieszkalnych pod wynajem. Walter ma też przygotowany projekt i biznes plan pod budowę kolejnego budynku mieszkalnego przy styku ulic Sikorskiego i Hallera w Krośnie. Docelowo powstanie tam ok. 50 lokali mieszkalnych pod wynajem.

– Planów na przyszłość mamy sporo, ale decydując się na kredyty i leasingi musimy kontrolować płynność finansową. Codziennie mamy raporty z działalności. Taka organizacja pracy pozwala nam podejmować decyzje o dalszym inwestowaniu. Można dużo inwestować, pozyskać sporo kredytów, ale podstawą jest, by się nie zagubić i kontrolować sytuację. Stawiam na ciągły rozwój, bo możliwości są spore – mówi Władysław Chrobak.

Firma Walter – Władysław Chrobak, Pustyny, ul. Księża 83, 38-422 Krościenko Wyżne

Płatny materiał reklamowy

Martwi cię coś, lub denerwuje? Napisz do Nas!

Pseudonim
Email:
Temat
Wiadomość

Ogłoszenia ostatnio dodane

noimage
KUPIĘ MAŁY drewniany dom
( / Nieruchomości)

All rights reserved: Nowe Podkarpacie Designed by: KAJUS