Nowe Podkarpacie

Reklama
Reklama
Reklama

OXYTERAPIA – gabinet terapii hiperbarycznej w Krośnie

Email
– gabinet terapii hiperbarycznej w Krośnie

Terapia tlenem hiperbarycznym ma szerokie zastosowanie w wielu chorobach przewlekłych oraz szeroko rozumianej medycynie estetycznej. Badania kliniczne potwierdziły, że tlenoterapię hiperbaryczną stosuje się w ponad 100 jednostkach chorobowych. Od września 2018 r. istnieje w Krośnie – jedyny w tej okolicy – profesjonalny gabinet tlenoterapii z komorą hiperbaryczną. Urządzenie wykorzystywane do zabiegów jest wyrobem medycznym i posiada certyfikaty potwierdzające jego jakość oraz stężenie tlenu podawanego pacjentom.

CZYM JEST TERAPIA HIPERBARYCZNA?

Terapia hiperbaryczna (HBO) jest procedurą medyczną, wspomagającą leczenie wielu schorzeń. Podczas terapii tlen jest dostarczany pod zwiększonym ciśnieniem – ok. 2 atmosfery absolutne lub 2 bary – które porównywane jest do ciśnienia, jakie występuje podczas nurkowania na głębokości 10 m. Dzięki temu tlen efektywnie dociera do tkanek w zwiększonej ilości, wiążąc się z hemoglobiną i rozpuszczając w osoczu. Zdaniem wielu medyków jest to najbardziej efektywny sposób dostarczenia tlenu do tkanek. Zwiększony dopływ tlenu ma działanie przeciwobrzękowe, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, pobudza angiogenezę i gojenie ran, a także hamuje procesy starzenia, poprawia odżywienie i odnowę wszystkich komórek organizmu. Podczas pobytu w komorze hiperbarycznej pacjent oddycha czystym tlenem pod zwiększonym ciśnieniem, tlen w procesie dyfuzji przenika nawet do ognisk udarowych, zupełnie nieukrwionych. Zabiegi zwiększają również stężenie tlenu w osoczu, płynie mózgowo-rdzeniowym i limfie. Tlen podawany pacjentom w komorze generującej ciśnienie powyżej 1,6 bara pełni rolę regeneracyjną i ma znakomite zastosowanie w  leczeniu stopy cukrzycowej, nagłej utraty słuchu i chorób skórnych. Z terapii korzystać mogą zarówno dzieci, jak i dorośli.

ISTOTA TERAPII I WSKAZANIA

Terapia tlenem hiperbarycznym – prowadzona przez Gabinet Oxyterapia w Krośnie – zwiększa dopływ tlenu do uszkodzonego obszaru; poprawia ukrwienie w obszarze uszkodzonym poprzez zwężenie naczyń centralnych, a zwiększenie przepływu przez tkanki uszkodzone; zmniejsza obrzęk uszkodzonych tkanek; hamuje namnażanie się bakterii i zwiększa skuteczność antybiotykoterapii. Aktywuje też angiogenezę; powoduje proliferację fibroblastów i zwiększenie produkcji kolagenu; powoduje wzrost zależnej od granulocytów obojętnochłonnych aktywności przeciwbakteryjnej; zwiększa aktywność osteoblastów i osteoklastów; zmniejsza okres półtrwania karboksyhemoglobiny, a także powoduje zmniejszenie objętości pęcherzyków gazu we krwi.

Wskazania do terapii w komorze hiperbarycznej: zespół stopy cukrzycowej, trudno gojące się rany, nagła utrata słuchu, borelioza, rehabilitacja neurologiczna i kardiologiczna, choroby neurodegeneracyjne – alzhimer i parkinson, zakażenia, martwica kikuta po amputacji, zapalenie skóry i tkanki podskórnej, rozlane złośliwe zapalenie ucha zewnętrznego, owrzodzenia odleżynowe i troficzne kończyn dolnych, popromienne uszkodzenia tkanek i narządów, głuchota po urazie akustycznym, oparzenia, zapalenie kości, przeszczepy skórne zagrożone martwicą, zakażenia rany pourazowej, schorzenia dermatologiczne, migreny, stwardnienie rozsiane, choroby przewody pokarmowego, urazy sportowe, ropnie płuca, wątroby, wewnątrzczaszkowe, zespół zmiażdżenia i inne ostre niedokrwienia pourazowe, przewlekłe zapalenie kości i szpiku, infekcja beztlenowcowa płuc i opłucnej, zespoły reperfuzyjne po  zabiegach naczyniowych i replantacji kończyn, a także choroby skórne, jak trądzik czy atopowe zapalenie skóry. Przeciwwskazaniami są: nieleczona odma opłucnowa i terapia Bleomycyną.

NA CZYM POLEGA ZABIEG?

Pacjent ubrany w bawełnianą bieliznę, dres lub pidżamę (gabinet w Krośnie zapewnia odzież na czas zabiegu) wchodzi do komory hiperbarycznej i przez 90 minut oddycha przez specjalną maseczkę czystym tlenem, podawanym z koncentratora. W tym czasie może czytać książkę lub gazetę, ale nie może korzystać z urządzeń elektronicznych. Nad prawidłowym przebiegiem zabiegu czuwa wykwalifikowany pracownik medyczny, który ma stały kontakt z pacjentem i reaguje na wszystkie jego sugestie. Najlepsze rezultaty daje cykl 10 zabiegów. Wykonywane są one systematycznie w cyklu codziennym z przerwą weekendową. Koszt jednego zabiegu to 200 zł. W ramach pakietu 5 zabiegów koszt jednego zabiegu wynosi 180 zł, a przy pakiecie 10 zabiegów koszt jednego zabiegu to 160 zł. Zapisy prowadzone są w gabinecie oraz telefonicznie.

KONTAKT: Oxyterapia – Gabinet terapii hiperbarycznej,

38-400 Krosno, ul. Wojska Polskiego 63

tel. 600 782 717, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Płatny materiał reklamowy

 

Martwi cię coś, lub denerwuje? Napisz do Nas!

Pseudonim
Email:
Temat
Wiadomość

Ogłoszenia ostatnio dodane

noimage
KUPIĘ MAŁY drewniany dom
( / Nieruchomości)

All rights reserved: Nowe Podkarpacie Designed by: KAJUS