Nowe Podkarpacie

Reklama
Reklama
Reklama

Sięgnij po zdrowie i jakość

Email

Produkty z CZYSTĄ ETYKIETĄ z Jasienicy Rosielnej

„Twoje pożywienie powinno być lekarstwem, a Twoje lekarstwo powinno być pożywieniem”

– tym przesłaniem Hipokratesa kieruje się Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Jasienicy Rosielnej, firma z ponad 90-letnią tradycją. Dokładamy wszelkich starań, by produkować smaczne i zdrowe produkty spożywcze. Wyroby z logiem OSM Jasienica Rosielna to gwarancja najwyższej jakości smaku i tradycji. Potwierdzeniem wysokich standardów produkcji są liczne certyfikaty, nagrody i wyróżnienia, jakie otrzymujemy za produkowane przetwory z mleka.

Kazimierz Śnieżek

Prezes Zarządu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej

w Jasienicy Rosielnej

ZDROWIE

Obecność mleka i jego przetworów w codziennej diecie osób w różnym wieku oraz prawidłowy dobór tych produktów sprzyja zachowaniu zdrowia i wiąże się z obniżeniem ryzyka rozwoju otyłości, cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, osteoporozy. Sięgając po wyroby z Jasienicy Rosielnej można zafundować sobie skuteczną profilaktykę chorób cywilizacyjnych. W codziennej diecie powinno być dużo naturalnych produktów, a wśród nich mleko i przetwory mleczne.

Kwas mlekowy dzięki swoim właściwościom probiotycznym wspomaga pracę jelit, wzmacnia odporność, pomaga zwalczać zaparcia. Jest czynnym naturalnym kwasem organicznym. Rzadko spotykane, silne właściwości probiotyczne powodują, że kwas mlekowy znalazł szerokie zastosowanie w lecznictwie. Działa bakteriobójczo i przeciwgnilnie, poprawia czynność wątroby, nerek i kosmków jelitowych. Zapobiega nieżytom przewodu pokarmowego, działa też antynowotworowo.

Wniosek jest jeden! Pij kefir, jogurt, maślankę z OSM Jasienica Rosielna. Systematyczne picie kefiru wpływa też pozytywnie na regulację ciśnienia krwi i poziomu cholesterolu. Zdaniem naukowców, picie kefiru redukuje ryzyko rozwoju cukrzycy typu II u mężczyzn.

CZYSTA ETYKIETA

Produkty z Jasienicy Rosielnej oznaczają się szczególną jakością, mają tradycyjny skład oraz wytworzone są tradycyjnym sposobem. Posiadają także szczególną recepturę, odróżniającą je od produktów należących do tej samej kategorii. Niezwykle ważne jest, że charakteryzują się tzw. krótką listą składników i minimalnym stopniem przetworzenia.

– Mogę śmiało powiedzieć, że OSM Jasienica Rosielna to firma spod znaku CZYTA ETYKIETA, która nie ma nic do ukrycia – podkreśla prezes OSM Kazimierz Śnieżek. – Do produkcji nie stosujemy konserwantów, sztucznych dodatków, wzmacniaczy smaku, barwników, zagęszczaczy. Dajemy gwarancję, że nasz nabiał nie zawiera negatywnie kojarzonych przez konsumentów dodatków do żywności. Warto więc zwracać uwagę na składniki występujące w danym produkcie, jak również na tabelę z wartością odżywczą, w której znajdziemy między innymi zawartość tłuszczu, białka, cukru, soli czy węglowodanów. Informacje zawarte na opakowaniach poszczególnych wyrobów opisują produkt w sposób jasny i zrozumiały dla Klienta. Dzięki temu ma on możliwość dokonania świadomych wyborów podczas zakupów.

CERTYFIKATY, NAGRODY

Potwierdzeniem wysokiej jakości wyrobów z Jasienicy Rosielnej, są kolejne certyfikaty i wyróżnienia, jakie zdobywają od lat. Tylko w październiku 2018 r. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Jasienicy Rosielnej otrzymała Certyfikat SMACZNE BO PODKARPACKIE za kefir z Jasienicy Rosielnej i kefir ekologiczny z Jasienicy Rosielnej oraz Podkarpacką Nagrodę Gospodarczą 2018 w kategorii najlepszy produkt za masło extra z Jasienicy Rosielnej. Certyfikaty, statuetkę i dyplom podczas uroczystości w Jasionce k. Rzeszowa odebrał prezes Kazimierz Śnieżek. Spółdzielnia przez najbliższy rok może na tych wyrobach prezentować znak SMACZNE BO PODKARPACKIE. OSM Jasienica Rosielna posiada też licencję AGRO Poland na mleko spożywcze pasteryzowane ekologiczne 2% w butelce 0,9 l., bio masło ekstra z Jasienicy Rosielnej osełka 400 g i kostka formowana 200 g, bio twaróg wiejski z Jasienicy Rosielnej krajanka w folii i forma w folii 250 g. Z kolei na liście produktów tradycyjnych prowadzonej przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi od 2017 r. znajduje się masło oraz twaróg wiejski z Jasienicy Rosielnej.

Z EKOLOGICZNYCH GOSPODARSTW

Otrzymane certyfikaty, nagrody i wyróżnienia poprzedzone są drobiazgowymi kontrolami, badaniami przez ekspertów i protokołami wydanymi między innymi przez  laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie, Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych RP. – Oznacza to, że Jasienica Rosielna jest cały czas producentem zdrowej, ekologicznje żywności na wysokim poziomie. Cały proces produkcji jest pod  stałym nadzorem firmy certyfikującej COBICO, a surowcem do produkcji wyrobów ekologicznych jest mleko pochodzące z certyfikowanych gospodarstw, które podlegają ciągłym inspekcjom, na każdym etapie produkcji. Hodowla zwierząt, w takim gospodarstwie odbywa się bez użycia środków ochrony roślin, nawozów sztucznych czy substancji chemicznych. Dozwolone jest jedynie stosowanie naturalnych nawozów. Dodatkowo, niedopuszczalne jest używanie pasz modyfikowanych genetycznie i pochodzenia zwierzęcego. Zwierzęta, które hodowane są zgodnie z zasadami rolnictwa ekologicznego, muszą mieć dostęp do pastwisk oraz być karmione paszami własnej produkcji lub takimi, które są certyfikowane – dodaje prezes K. Śnieżek.

Okręgowa

Spółdzielnia Mleczarska

w Jasienicy Rosielnej

tel. 13 43 09 410

fax. 13 43 09 411

e-mail:

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

www.osm-jasienica-rosielna.pl

Płatny materiał reklamowy

Martwi cię coś, lub denerwuje? Napisz do Nas!

Pseudonim
Email:
Temat
Wiadomość

Ogłoszenia ostatnio dodane

noimage
KUPIĘ MAŁY drewniany dom
( / Nieruchomości)

All rights reserved: Nowe Podkarpacie Designed by: KAJUS