Nowe Podkarpacie

Reklama
Reklama
Reklama

Zdobądź z nami prawo jazdy

Email
Zdobądź z nami prawo jazdy

Tadeusz Dzięglewicz jest właścicielem „Renomy” od 1998 roku

Firma „Renoma” powstała w Jaśle 26 lat temu – 23 maja 1992 roku. Na początku była spółką cywilną, ale od 1998 roku jej jedynym właścicielem jest Tadeusz Dzięglewicz. – Na początku naszej działalności uczyliśmy jeździć na maluchach, czyli Fiatach 126p, z czasem jednak wszystko się zmieniało – wspomina szef „Renomy”. Z upływem lat firma zaczęła pozyskiwać nowe pojazdy – dużo wygodniejsze i bezpieczniejsze. Dziś kursanci, którzy chcą uzyskać prawo jazdy kat. B, jeżdżą samochodami marki Kia Rio. Dla kat. C „Renoma” posiada dwie ciężarówki MAN 12.250 oraz dla kat. D – autobus Autosan, zakupiony 5 lat temu. Wśród pojazdów, jakimi dysponuje ośrodek, są także te z przyczepami oraz motory.

Przyszłych kierowców szkoli kadra około 20 instruktorów, w tym dwie panie. – Od początku zatrudnialiśmy instruktorów na pełnym etacie i do dziś tak jest – podkreśla T. Dzięglewicz. Kursant może sam wybrać instruktora, z którym chciałby jeździć, a następnie połowę czasu spędza właśnie z nim, a drugą połowę – z różnymi instruktorami. Dzięki temu zabiegowi młody kierowca trochę mniej się stresuje, gdy w czasie egzaminu siada obok niego ktoś, z kim jeszcze nigdy nie jeździł – ma to bowiem przećwiczone.

Ośrodek szkolenia kierowców „Renoma” oferuje kursy na każdą kategorię prawa jazdy – AM, A1, A2, A, B, B1, B+E (przyczepy), C, C+E, C1, C1+E, D, D1, D+E oraz D1+E. Zainteresowani mogą się także zapisać na kursy kwalifikacyjne do przewozu rzeczy i osób. Kursy nauki jazdy rozpoczynają się w połowie każdego miesiąca, a zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu (w poniedziałki i czwartki) w dwóch grupach – o godzinie 15.30 i 17.00.

Ośrodek dysponuje dobrze wyposażonymi salami wykładowymi

Kurs na kat. B składa się z dwóch części: teoretycznej (30 godzin), w ramach której wykładowca zapoznaje kursantów z zasadami ruchu drogowego, budową pojazdu, sposobami bezpiecznego poruszania się po drodze i udzielaniem pierwszej pomocy. Część praktyczna (30 godzin) to ćwiczenia na ogrodzonym placu manewrowym (gdzie możliwe jest także ćwiczenie własnym pojazdem) i jazda w ruchu drogowym. Wszelkie terminy dostosowywane są indywidualnie do wolnego czasu kursanta. „Renoma” zapewnia także m.in. materiały szkoleniowe oraz komputery z oprogramowaniem używanym podczas testów w ośrodku egzaminacyjnym. W tej szkole jazdy oferowane są także zniżki dla uczniów, studentów i bezrobotnych oraz możliwość rozłożenia płatności na raty. Dużym plusem firmy jest także własna pracownia do badań psychologicznych.

Mamy własną pracownię, lekarza i psychologa. Badania lekarskie musi zrobić każdy kandydat na kierowcę – lekarz sprawdza, czy przyszły kursant jest zdrowy, czy nie ma problemów ze wzrokiem. Jeśli badanie wyjdzie negatywnie, taka osoba nie może zostać kierowcą – tłumaczy właściciel. Każdy uczestnik kursu na wyższe kategorie prawa jazdy musi przejść także badania psychotechniczne – kwestię tę reguluje ustawa o transporcie drogowym.

Ale „Renoma” to szkoła nie tylko dla przyszłych kierowców. Odbywają się tu także warsztaty doskonalenia zawodowego dla instruktorów. – Każdy instruktor, który pracuje zawodowo, musi corocznie przejść takie szkolenie – wyjaśnia T. Dzięglewicz. Trwa ono dwa lub trzy dni, w zależności od wielkości grupy. Jednego dnia odbywają się zajęcia teoretyczne, a drugiego praktyczne, czyli  jazdy. Kurs prowadzą specjalnie przygotowani wykładowcy, ośrodek zaprasza także różnych gości, psychologów – wszystko po to, aby warsztaty były jak najbardziej wartościowe.

OŚRODEK

SZKOLENIA KIEROWCÓW


Tadeusz Dzięglewicz


Jasło, ul. Kadyiego 12

tel./fax: 13 445 71 52

kom. 607 936 988

Gorlice, ul. Wróblewskiego 10

kom. 889 716 485

e-mail:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

www.renomajaslo.pl

„Renoma” to jeden z najbardziej znanych jasielskich ośrodków szkolenia kierowców, który może pochwalić się wysoką zdawalnością egzaminów na prawo jazdy. Prawie 90 proc. kandydatów zdaje egzamin na wyższe kategorie za pierwszym razem, a około 50 proc. na kat. B. Teorię zdaje z kolei mniej więcej 80 proc. kursantów.

To jest bardzo dobra zdawalność – cieszy się szef „Renomy”. Co jednak wpływa na takie wyniki? Przede wszystkim system, w jakim prowadzone są zajęcia. Młodzi ludzie, którzy zapisują się na kurs, w większości nie mają doświadczenia z prowadzeniem samochodu, to dla nic coś zupełnie nowego. – Zajęcia trzeba więc zacząć jak w szkole, od pierwszej klasy. Zdarza się, że musimy tu wychowywać młodego człowieka, bo przecież kierowcy są różni – mówi T. Dzięglewicz. W Jaśle działa prawie 10 szkół jazdy. Jedne reklamują się bardziej, inne mniej. „Renoma” należy do tej drugiej kategorii, może bowiem polegać na „poczcie pantoflowej”.

Jeden kursant przekazuje drugiemu, że dobrze uczymy. Przychodzi do nas wielu kandydatów na kierowców, chociaż reklam jest naprawdę mało – informuje właściciel. Wielką rolę odgrywa tutaj także samo podejście pracowników „Renomy” do swojej pracy oraz do kursantów. Instruktorzy chcą ich porządnie przygotować nie tylko do egzaminu, ale też do przyszłego uczestniczenia w ruchu drogowym. – Nie jesteśmy tylko od tego, żeby wziąć pieniądze. Każdego, kto zapisze się na kurs, chcemy poprowadzić tak, jak trzeba, żeby poszedł na egzamin i miał poczucie, że został wszystkiego nauczony, a ewentualne niezdanie ciąży tylko na nim – wyjaśnia Tadeusz Dzięglewicz.

Płatny materiał reklamowy

 

 

 

 

Martwi cię coś, lub denerwuje? Napisz do Nas!

Pseudonim
Email:
Temat
Wiadomość

Ogłoszenia ostatnio dodane

All rights reserved: Nowe Podkarpacie Designed by: KAJUS