Nowe Podkarpacie

Reklama
Reklama
Reklama

Solidny partner od 25 lat

Email
Solidny partner od 25 lat

Zakład Produkcyjno Usługowo Handlowy „Besko-Met” w Besku zajmuje się głównie produkcją odłączników i rozłączników dla energetyki, napowietrznych stacji transformatorowych, a także konstrukcji stalowych dla energetyki i budownictwa. Prężnie działając i rozwijając się ciągle, firma wyrobiła sobie dobrą markę i zdobyła grono stałych odbiorców z całej Polski. Jedną z form działalności jest również stacja kontroli pojazdów.

Józef Ćwiąkała, prezes zarządu

„Besko-Met” w Besku

Firma rozpoczęła działalność 1 kwietnia 1993 r. w oparciu o zaplecze techniczno- kadrowe Państwowego Ośrodka Maszynowego w Besku.

Niewiele osób wierzyło, że nam się powiedzie. Wcześniej było wiele prób, ale kończyło się bardzo szybko. Nam się udało i działamy już ćwierć wieku – mówi Józef Ćwiąkała, prezes zarządu spółki „Besko-Met”. Firma na samym początku dobrze trafiła z asortymentem, rozpoczynając od produkcji ościeżnic. – Mieliśmy odpowiednią prasę do ich wytwarzania, a zapotrzebowanie w branży budowlanej było dość duże – dodaje prezes.

Produkowano też części zamienne do przyczep, w tym sworzeń resoru oraz sworzeń szczęki hamulcowej do małej przyczepy rolniczej. W zakupionej hali uruchomiono stację diagnostyczną, gdzie po dzień dzisiejszy wykonywane są przeglądy techniczne samochodów do 3,5 t, motocykli, motorowerów oraz ciągników rolniczych. W planach jest rozbudowa stacji i powstanie Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów. Prace mają rozpocząć się najpóźniej w październiku tego roku. Po zakończeniu będzie można wykonać tutaj badania pojazdów przewożących materiały niebezpieczne, uprzywilejowane, autobusów czy samochodów  ciężarowych bez ograniczenia tonażu.

- W związku z tym będziemy na pewno potrzebowali diagnostów, z którymi jest obecnie problem. Ma to związek z tym, że bardzo trudno jest zdać egzamin państwowy. Oprócz wykwalifikowanych diagnostów będziemy przyjmowali też kandydatów, których będziemy mogli wysyłać na specjalistyczne kursy – dodaje J. Ćwikała.

Wypalarka plazmowa CNC

Wraz z upływem czasu częściowo zmienił się profil produkcji. Zrezygnowano z ościeżnic do drzwi oraz części zamiennych do przyczep. W ich miejsce wprowadzone zostały konstrukcje stalowe dla energetyki budownictwa. W początkowej fazie były to konstrukcje malowane, a później cynkowane ogniowo, co bardzo poprawiło estetykę, jakość produkowanych wyrobów i ich odporność na korozję. Jest to główny, poza produkcją odłączników i rozłączników napowietrznych, profil działalności firmy. Wyroby wprowadzane do produkcji posiadają własne cechy konstrukcyjne, odznaczają się bardzo dobrą przewodnością i stykiem elektrycznym. Powoduje to znikome straty w przesyłanej energii.

Odłączniki i rozłączniki produkowane przez „Besko-Met” posiadają Certyfikat Zgodności Instytutu Elektrotechniki w Warszawie. Firma posiada też własną stację prób wysokonapięciowych do badań produkowanych urządzeń i aparatów przesyłowych. Kontrola odbywa się pod okiem pracownika „Energopomiaru” z Gliwic, który nadzoruje produkcję tych wyrobów. Od 2001 r. „Besko-Met” działa w Stowarzyszeniu Producentów Konstrukcji i Urządzeń Elektrycznych „Stelen” z siedzibą w Poznaniu. Zrzesza ono producentów konstrukcji dla energetyki. Jak podkreśla prezes J. Ćwiąkała, bardzo ważna dla firmy jest współpraca z firmą AMNON, produkującą i montującą zjeżdżalnie na baseny. W Besku wykonywane są dla niej konstrukcje stalowe tych zjeżdżalni, w tym ostatnio na basen, który powstaje w Sanoku. Cały czas unowocześniany jest sprzęt służący do produkcji. W ostatnim czasie zakupiona została wypalarka plazmowa CNC.

Jednym z głównych profili działalności firmy jest

produkcja odłączników i rozłączników dla energetyki

– Dzięki temu możemy zaoferować wszystkim klientom cięcie blachy do 30 milimetrów i wycinanie w niej różnych kształtów – dodaje J. Ćwiąkała, zapraszając jednocześnie do współpracy zarówno klientów indywidualnych, jak i firmy. Spółka z Beska należy do Izby Przemysłowo-Handlowej w Rzeszowie, wielokrotnie zdobywając tytuł „Wiarygodna Firma Województwa Podkarpackiego”.

Kilka razy była również laureatem Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej. „Besko-Met” nie zapomina także o społeczności lokalnej. Wspomaga między innymi Ochotniczą Straż Pożarną w Besku, która w bieżącym roku obchodziła 125-lecie działalności, klub sportowy Przełom Besko, miejscową szkołę podstawową, a także Dom Pomocy Społecznej w Moczarach.

 

 

OFERTA

Konstrukcje stalowe ocynkowane

Konstrukcje stacji transformatorowych

Podstawy bezpiecznikowe PBnY, PBV

Konstrukcje linii napowietrznych SN i nn

Osprzęt linii napowietrznych SN i nn

Rozdzielnice stacyjne, złącza kablowe

Słupy oświetlenia ulicznego i parkowego

Konstrukcje telefonii komórkowej

Produkcja części zamiennych

Obróbka mechaniczna metali

Diagnostyka samochodowa

Rozłączniki i odłączniko-uziemniki napowietrzne SN, ze stykiem płaskim i okrągłym (RUN III sp 24/4)

 

BESKO-MET

– producent konstrukcji i aparatury elektrycznej

Besko, ul. Bieszczadzka 39

Tel. 13 467 30 01; e-mail:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

www.beskomet.pl

STACJA KONTROLI POJAZDÓW

Okresowe badania techniczne: motocykli i motorowerów, samochodów osobowych i

dostawczych do 3,5 t, ciągników rolniczych i przyczep rolniczych, pojazdów marki „SAM”.

Pierwsze badania techniczne: pojazdów

sprowadzonych z zagranicy, pojazdów wycofanych

z ruchu drogowego i zgłoszonych do

ponownej rejestracji, pojazdów zabytkowych.

Dodatkowe badania techniczne: pojazdów

z instalacją gazową, taksówek, pojazdów

uprzywilejowanych, pojazdów uczestniczących

w kolizji, wypadku drogowym,

pojazdów przystosowanych do ciągnięcia

przyczepy, pojazdów z zatrzymanym przez

policję dowodem rejestracyjnym, pojazdów,

w których dokonano zmian konstrukcyjnych,

pojazdów po wymianie podwozia (ramy),

pojazdów przeznaczonych do nauki jazdy,

ustalanie nieznanych danych technicznych

pojazdów, sprawdzanie mechanizmów i zespołów

w pojazdach: geometrii kół, amortyzatorów,

luzów w zawieszeniu, toksyczności

spalin, świateł mijania i drogowych itp.

Płatny materiał reklamowy

Martwi cię coś, lub denerwuje? Napisz do Nas!

Pseudonim
Email:
Temat
Wiadomość

Ogłoszenia ostatnio dodane

All rights reserved: Nowe Podkarpacie Designed by: KAJUS