Nowe Podkarpacie

Reklama
Reklama
Reklama

Elewacje na gładko i farby do wnętrz

Email

Elewacje na gładko

i farby do wnętrz

NOWOŚĆ – SILIKONOWA MASA MSX

Elewacje wykonywane na gładko to ostatnio jedne z najbardziej popularnych wykończeń budynków. Wyglądają estetycznie, a do tego są bardzo praktyczne, bo nie brudzą się tak jak standardowe. Próby stworzenia produktu do wykonania elewacji na gładko podejmowane były od dawna. Budowlańcy stosowali do tego szpachle i farby, jednak często nie były to rozwiązania spełniające ich  oczekiwania. Firma Greinplast wprowadziła do swojej oferty silikonową masę MSX. Jest to rozwiązanie, które zapewnia trwałą i rzeczywiście gładką elewację. Jej wykonanie jest bardziej pracochłonne, ale wszelkie problemy na elewacjach, np. pęknięcia czy zarysowania, zostały wyeliminowane.

Masa MSX, przy pomocy której można wykonywać tzw. elewację na gładko, jest produktem dającym trwałą i rzeczywiście gładką elewację. Aby uzyskać gładką powierzchnię elewacji, wykonywany jest cały system. – Najpierw na kleju montuje się odpowiedni materiał termoizolacyjny, który następnie zabezpieczany jest warstwą zbrojoną w formie siatki – wyjaśnia Rafał Majdak, dyrektor Greinplast Podkarpacie w Krośnie. Na warstwę zbrojoną standardowo nakładamy farbę podkładową, a później tynk o strukturze jednego milimetra. Następnie nanosimy masę MSX, która umożliwia wypłaszczenie i wyrównanie powierzchni. Jest to elewacja maksymalnie płaska, gładka jak kartka papieru, która nie posiada wyraźnej struktury. Masę silikonową nakłada się w jednej lub dwóch warstwach. Przed nałożeniem można ją zabarwić, dzięki czemu od razu po zatarciu uzyskuje się kolor elewacji. Można też położyć białą masę, a następnie pokryć ją farbą silikonową. Wszystkie produkty służące do wykonywania elewacji na gładko są produktami silikonowymi. Ich wysoka jakość gwarantuje, że elewacja będzie mocna i trwała oraz bardzo elastyczna. Nieposiadająca wgłębień powierzchnia jest też odporna na zabrudzenia i łatwa w czyszczeniu – wystarczy użyć myjki ciśnieniowej, nawet bez stosowania silnych środków czyszczących.

Masę MSX można kształtować i tworzyć tynki ozdobne. Ma ona jeszcze jedną zaletę. Można ją nakładać na elewację i kształtować w dowolny sposób, tworząc przy tym ozdobne tynki strukturalne – wyjaśnia dyrektor Greinplast Podkarpacie. Ostateczny wygląd elewacji zależy jednak od umiejętności i wyobraźni wykonawcy, ponieważ jest to też metoda , która potrzebuje większego zaangażowania robotników za względu na to, że muszą oni wykonać dodatkowo jeszcze jedną warstwę. Nakładając na masę MSX inne produkty silikonowe , zachowuje się wszystkie zalety tynku silikonowego, przez co powłoka jest estetyczna i hydrofobowa.

MALOWANIE WNĘTRZ – KOLORYSTYCZNA EWOLUCJA

Malowanie ścian i wymagania klientów na przestrzeni ostatnich lat bardzo się zmieniły. Można powiedzieć, że jest to „przepaść” technologiczna. Dawniej mieliśmy zdecydowanie mniejszy wybór, ponieważ rynek farb nie był tak rozwinięty jak dziś. Nie było też produktów o tak wysokich parametrach technicznych, jakie można kupić teraz. Piętnaście lat temu nikt nawet nie myślał o farbach, które mogą być plamoodporne. Wystarczało „zabiałkowanie” ścian wapnem. Klienci nie mieli też dużych wymagań, jeśli chodzi o kolorystykę, a w związku z tym producenci nie posiadali bogatych palet kolorystycznych. Obecnie wygląda to zupełnie inaczej.

Producenci prześcigają się w dostarczaniu nowoczesnych rozwiązań, które czynią ich produkt jeszcze bardziej konkurencyjnym. Każdy producent, w tym także firma Greinplast, posiada gotowe kolekcje farb, które dynamicznie zmieniają się zgodnie z modnymi trendami kolorystycznymi. Większość z nich posiada również bogatą ofertę farb z mieszalnika, czyli tzw. paletę farb barwionych. Standardem oferowanym obecnie przez producentów jest minimum tysiąc kolorów. Greinplast w swoim wzorniku posiada 1320 kolorów. Od pastelowych przez ciemne do bardzo żywych – odważnych i intensywnych. – Greinplast oferuje dwie kolekcje farb gotowych oraz farby z mieszalnika. Pierwsza kolekcja to „Klasycznie i Elegancko”, która obejmuje farby lateksowe. W zeszłym roku przeprowadziliśmy rewitalizację kolorystyki oferowanej klientom. Wówczas w kolekcji było ich 41, obecnie mamy 50. Powstała również druga linia o nazwie handlowej „Nowocześnie i Elegancko”. Kolekcja dotyczy farb ceramicznych, które posiadają najwyższe parametry techniczne. Kolorystyka jest też bardziej odważna, szczegółowo dopasowywana do panujących trendów, ale nie brakuje w niej również bardzo modnych kolorów jasnych – mówi Rafał Majdak z Greinplast Podkarpacie. We wzorniku firmy jest również szeroka gama odcieni bieli. Jest ich aż 32. Ta biel wędruje w kierunku złamanej beżu (żółcieni) czy koloru niebieskiego. Trzydzieści procent klientów firmy zamawia właśnie te odcienie. W asortymencie znajdują się testery kolorów, czyli saszetki o pojemności 40 ml.

Obecne farby do malowania wnętrz charakteryzują się wysokimi parametrami technicznymi, co jest wynikiem postępu technologicznego. Popularnością cieszą się farby o dużej odporności na szorowanie. Rozróżnia się 5 klas w tej kategorii. Greinplast oferuje farby o pierwszej, drugiej i trzeciej klasie szorowalności. W ofercie firmy są również farby ceramiczne, z zawartością dodatków uszczelniających, które powodują, że są one odporne na takie zabrudzenia jak kawa, herbata, wino, tłuszcz, klej, szminka czy kredki woskowe. Przy wyborze farb trzeba mieć jednak przede wszystkim na uwadze, jakie podłoże będzie malowane i czy jest ono odpowiednio przygotowane. Dlatego też Greinplast od kilku lat oferuje w sprzedaży farbę gruntującą, która łączy grunt i farbę w jedno. Produkt ten sprawdza się bardzo dobrze w przypadku podłoża świeżo wyszpachlowanego lub czyszczonego i gdy na ścianie są drobne zapylenia. Farba ta posiada bowiem odpowiednią gęstość i dodatki wypełniające, a w związku z tym potrafi wiązać te wszystkie luźne substancje znajdujące się na ścianie, które powodują, że farba może nie trzymać się nawierzchni.

Do malowania ścian, oprócz farb ceramicznych, doskonale sprawdzają się także satynowe, które mają bardzo wysoką klasę szorowalności. Charakteryzuje je półpołysk, który niestety będzie podkreślał niedoskonałości powierzchni lub niedociągnięcia malowania. Odradza się jej stosowanie do sufiów. Firma Greinplast stworzyła jednak alternatywę – farby antyrefleksyjne, głęboko matowe, bardzo dobrze załamujące światło, przez co nawet delikatne niedociągnięcia czy pozostałości po malowaniu nie będą widoczne. Tego typu produkt idealnie sprawdza się do malowania sufitów. Dzięki niemu nawet bardzo duży i doświetlony sufit wygląda jak tafla szkła. – Wybierając farbę, należy kierować się nie tylko kolorem, ale też jej parametrami. I tutaj nie da się ukryć, że cena świadczy o jakości – podkreśla Rafał Majdak. Warto więc wybierać produkty najlepszej jakości, które również przy kolejnych remontach nie będą sprawiały problemów, mają niską zawartość lotnych związków organicznych, wydzielających się do otoczenia (LZO) i nie wpływają niekorzystnie na nasze zdrowie oraz nie wywołują reakcji alergicznych. W produktach Greinplastu LZO jest na poziomie 6 gramów. To pięć razy mniej, niż przewiduje norma.

 

Aktualny asortyment firmy Greinplast obejmuje m.in.: farbę gruntującą, antyrefleksyjną, ceramiczną, lateksową – wszystkie w bogatej palecie barw.

38-400 Krosno, ul. Pużaka 28

tel. 13 43 275 75, www.greinplast.com.pl

Skład czynny: od poniedziałku do piątku – godz. 7.00-17.00, w soboty – godz. 7.00-13.00.

Płatny materiał reklamowy

Martwi cię coś, lub denerwuje? Napisz do Nas!

Pseudonim
Email:
Temat
Wiadomość

Ogłoszenia ostatnio dodane

All rights reserved: Nowe Podkarpacie Designed by: KAJUS